16 grudnia br. odbył się XIV międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Polubić matematykę" im. Marzanny Pietrzykowskiej pod patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych, a wzięli w nim udział przedstawiciele Jedenastki, którzy uzyskali najwięcej punktów w eliminacjach szkolnych.

Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Konieczny z 6a, Lena Franz i Patryk Maćkowiak z 6b. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli sprawdzić umiejętności rozwiązywania zadań z treścią o charakterze zagadek i łamigłówek matematycznych, które wymagały dużej pomysłowości. Konkurs składał się z dwóch części - indywidualnej i zespołowej.

Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając 1. miejsce. Natomiast Patryk Maćkowiak zajął 2. miejsce w części indywidualnej.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach!