23 i 24 listopada br. gościliśmy w naszej szkole Pana Daniela Stasiaka - animatora astronomii, który zaprosił uczniów klas pierwszych i drugich do mobilnego planetarium AstroArena. Dzieci miały możliwość zgłębiania tajników kosmosu pod specjalną kopułą. Poznały m.in. warunki życia na planetach Układu Słonecznego oraz dowiedziały się, skąd wzięły się nazwy znaków zodiaku. Pan Daniel nie przybył do naszej szkoły sam. Przywiózł ze sobą kosmicznego, zielonego przyjaciela z innej galaktyki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły z nim w sesji zdjęciowej.

Przed pokazem uczniowie mogli także obejrzeć prawdziwy teleskop oraz poznać ciekawostki na temat całkowitego zaćmienia Słońca. Misją Pana Daniela było jednak przede wszystkim zachęcenie uczniów do spełniania swoich marzeń, po które warto sięgać, mimo przeciwności losu. Pomocne mogą okazać się w tym przypadku życzenia, o których uczniowie pomyśleli podczas oglądania ,,spadających gwiazd’’.