20. listopada br. w SP1 odbyła się VI konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pt. „Im więcej wiem, tym lepiej jem”. Reprezentacja naszej szkoły, złożona z zarządów klas 6-8, wzięła udział aż w czterech prelekcjach.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali wykładów dietetyk - pani Martyny Diakow-Szukały oraz lekarza - pani Marty Królak-Gostomczyk na temat właściwej, zdrowej diety oraz połączeń między mózgiem a brzuchem. Prawdziwą gratką okazało się spotkanie z dziennikarką, autorką poradników, prowadzącą popularne programy telewizyjne - panią Katarzyna Bosacka, która zwróciła uwagę na poprawne nawyki żywieniowe i ich znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania młodego człowieka.

Bardzo ciekawym i ważnym elementem konferencji był panel poświęcony zaburzeniom odżywiania i presji związanej z dążeniem do idealnego wyglądu, poprowadzony przez nasze wspaniałe absolwentki - Nikolę i Wiktorię Szczepaniak i ich koleżankę - Zuzannę Maćkowiak, które na co dzień aktywnie działają w Sile Umysłu - organizacji dbającej o zdrowie psychiczne. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze uczennice robią tak ważne i potrzebne rzeczy!

Zdrowe nawyki żywieniowe, higiena dnia codziennego, rozsądna relacja z jedzeniem, to niezwykle ważne aspekty rozwoju młodego człowieka, dlatego tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia od SP1! Do zobaczenia za rok!