29 marca br. w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beaty Klimek. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinspektor Witold Kolenda, st. asp. Sławomir Frąszczak, podkom. Małgorzata Michaś - oficer prasowy, asp. Natalia Fiturska, asp. szt. Maciej Dobroś, mł. asp. Joanna Michalak, st. sierż. Patrycja Naczke. W tym roku pracę przy turnieju podczas eliminacji miejskich podjęło również czworo uczniów z klasy prawno-mundurowej z ZSP CKU w Przygodzicach. 

W rywalizacji turniejowej udział wzięło 9 drużyn podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Każdy z uczestników rozwiązywał test, dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się w obrębie skrzyżowań oraz wykonywał zadania praktyczne, takie jak: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i po rowerowym torze sprawnościowym. Ponadto, cała drużyna musiała wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych, klasy 4-6:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim
4 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
5 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

W klasyfikacji indywidualnej, w pierwszej kategorii wiekowej, najlepszą zawodniczką  został Martyna Barczyńska (SP 11).

Klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych, klasy 7-8:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim
4 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim

W klasyfikacji indywidualnej, w drugiej kategorii wiekowej, najlepszą zawodniczką okazała się Lena Franz (SP 11). 

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 19 kwietnia, zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4, 11, 14 w Ostrowie Wielkopolskim.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinspektor Witold Kolenda wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 – Małgorzatą Lubojańską.  Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Piekarnia pana Ryszarda Janickiego zadbała natomiast jak co roku o słodki poczęstunek dla opiekunów i uczestników turnieju. 

Koordynatorem turnieju był pan Wojciech Lesiczka, a głównym sekretarzem pan Piotr Kierzek.