15 grudnia br., w ramach Drzwi Otwartych Szkoły, nasza szkoła zaprosiła sześcioletnie przedszkolaki do Mikołajkowej Krainy. Była to wspaniała okazja, by w przedświątecznej, rodzinnej atmosferze poznać się bliżej.

Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, która przedstawiła ofertę edukacyjną Jedenastki. Pani Dyrektor podkreśliła, że SP11 posiada nie tylko doskonale wyposażoną bazę edukacyjną i sportową, ale także wysoko wyspecjalizowaną kadrę; szkoła może też poszczycić się pozytywnym klimatem, który sprzyja nauce, nawiązywaniu kontaktów i przyjaźni.

Następnie dzieci zobaczyły przedstawienie pt. „Historia Mikołaja”, przygotowane przez uczniów klasy 3a; obejrzały pokaz aerobiku, który zaprezentowały uczennice z kas 8b, 6b i 8c oraz wysłuchały utworu muzycznego w wykonaniu chóru „Jedenastka”. Po części oficjalnej nadszedł czas na spacer z tzw. „obiegówką”. W poszczególnych salach lekcyjnych na przyszłych pierwszoklasistów czekały liczne atrakcje. Dzieci mogły wykonać portret Mikołaja, stworzyć renifera Rudolfa, własnoręcznie udekorować pierniki, zrobić świąteczną podkładkę oraz papierowe i balonowe zwierzątka. Miały też okazję przyjrzeć się, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy. Niewątpliwą atrakcją była dla nich możliwość sterowania robotami edukacyjnymi, zagrania w wielkoformatowe szachy, wspólnego muzykowania, kodowania i uczestniczenia w doświadczeniach przyrodniczych. W sali tradycji przedszkolaki z zainteresowaniem przyglądały się wystawie poświęconej naszemu Patronowi. Nasi goście z dużym zainteresowaniem podziwiali prezentację sposobów pracy z lekturami szkolnymi, przeglądali numery szkolnej gazetki "OX" i uczestniczyli w zajęciach językowych. W bibliotece mogli zapoznać się też ze specjalnie przygotowanym świątecznym księgozbiorem. Dzieci zostały zaproszone do zabaw przy tablicy interaktywnej oraz do aktywności ruchowej na sali gimnastycznej. Rodzice przedszkolaków mogli również skorzystać z konsultacji ze szkolnym logopedą i pedagogiem specjalnym. Na zakończenie odwiedzający mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w mikołajkowym studiu oraz skorzystać z poczęstunku w szkolnej stołówce.

Przed opuszczeniem szkoły każde dziecko otrzymało drobny upominek i na podstawie zebranych podczas spaceru po szkole naklejek, dostało medal z napisem: „Pomocnik Mikołaja”. Mikołajkowa sceneria i licznie spotykane na korytarzach i salach lekcyjnych z pewnością będą miłym wspomnieniem czasu spędzonego w naszej szkole.