16 maja br. roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie rozegrano Finał Wielkopolski XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz wojewody wielkopolskiego. Finaliści rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej grupie 10-12 lat wystartowało 26 drużyn, w drugiej grupie 13-15 lat uczestniczyło 28 drużyn.

Powiat ostrowski reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 11.

Swoje świetne przygotowanie potwierdziła zwłaszcza starsza grupa w składzie: Lena Franz, Hubert Konieczny i Patryk Maćkowiak, zajmując V miejsce, miejsce cieszy tym bardziej, że uczniowie rywalizowali z zawodnikami o dwa lata starszymi. Młodszy zespół w składzie: Martyna Barczyńska, Amelia Wąsala, Jan Binek, Mikołaj Adamek zajął XIX miejsce.

To był efektowny występ uczniów ostrowskiej „Jedenastki”, którzy wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, zarówno rozwiązując test teoretyczny, jak i zaliczając punkty kontrolne na miasteczku ruchu drogowego i torze sprawnościowym. Młodzi zawodnicy pokazali również, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 po raz kolejny udowodnili, że nieobce są im zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze i umiejętności jazdy na rowerze.