05. października br. uczniowie naszej szkoły: Amelia Wąsala, Lena Spławska, Jan Binek, Hubert Namysł, osiągnęli ogromny sukces - zostali Mistrzami Wielkopolski w Sztafecie 4x200m MIX w Igrzyskach Dzieci!

Bardzo wysokie miejsce zajęli również ich starsi koledzy i koleżanki, którzy w tej samej konkurencji w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyli świetne, 5. miejsce w Wielkopolsce (skład naszej drużyny: Wiktoria Tworo, Paula Kubiak, Hubert Konieczny oraz Wiktor Kałajak). Aby startować w finale Mistrzostw Wielkopolski nasi uczniowie musieli przejść najpierw etap powiatowy (gdzie obie nasze drużyny zajęły 1. miejsce), następnie rywalizować w rejonie, gdzie nasza młodsza ekipa wygrała, a starsza zajęła 2. miejsce.

W wielkim finale, który odbył się 5 października w Poznaniu, Amelia, Lena, Jan i Hubert nie pozostawili złudzeń, kto jest najlepszy i zwyciężyli z przewagą prawie 4 sekund nad drugim zespołem.

Bardzo dobrze spisali się też ich starsi koledzy. Wiktoria, Paula, Wiktor i Hubert, którzy w finale poprawili swój najlepszy dotychczasowy wynik, zajęli wysokie 5. Miejsce.