Kiedy to było i gdzie? Ile trwało?

27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie Wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów. Powstanie Wielkopolskie trwało 52 dni. Dzięki temu zrywowi Wielkopolska stała się w roku następnym częścią odradzającego się państwa polskiego.

Dziś 27. 12. 2023 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich uroczystościach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz. 10.00 odbyła się uroczysta Msza święta w Konkatedrze. Władze miasta upamiętniły ten ważny dla Wielkopolan dzień, składając kwiaty w miejscach pamięci narodowej: pod tablicą pamiątkową Powstańców Wielkopolskich znajdująca się na murze Urzędu Miejskiego, przy ul. Wrocławskiej pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w kwaterze Powstańców Wielkopolskich.

Poczet sztandarowy SP11 w składzie: chorąży- Maksymilian Stęczny oraz asysta: Wiktoria Tworo i Maja Szczotka spisał się na medal! Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!