Zakończyła się pierwsza połowa tegorocznej edycji zajęć z koszykówki realizowanych w ramach SMOK. Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki - to program realizowany w naszej szkole od 2015 roku, finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki dzięki Polskiemu Związkowi Koszykówki, przy wsparciu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Od początku roku kalendarzowego w programie wzięło udział 59 uczniów naszej szkoły z klas 1-5, trenujących w trzech grupach. W ramach SMOK-ów realizowano zagadnienia szkoleniowe obejmujące gry i zabawy, podstawowe elementy techniczne oraz grę w minikoszykówkę. Nasi adepci koszykówki tradycyjnie wzięli udział w testach sprawnościowych, a najstarsza grupa rozegrała pierwszy mecz sparingowy z sąsiednim ośrodkiem SMOK SP7 Ostrów Wielkopolski.

Ponadto, dziewczęta biorące udział w programie, uczestniczyły we wspaniałym spotkaniu z lokalną drużyną żeńskiej koszykówki KS Basket Ostrovia, które odbyło się podczas finałów o awans do pierwszej ligi. Uczestniczki towarzyszyły starszym koleżankom, wśród których dwie z nich są absolwentkami naszej szkoły, a swoje pierwsze kroki na parkiecie stawiały m.in. w ramach programu SMOK w murach "Jedenastki" kilka lat temu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników programu za wzorową frekwencję oraz zaangażowanie!