Michał Kempiński, uczeń kl. 6b otrzymał wyróżnienie w XVII Konkursie „Z ortografią za pan brat” dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

6 listopada br. odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe dla 40 reprezentantów szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego, Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego oraz Pleszewa i powiatu pleszewskiego. Do finałowego dyktanda – 20 listopada br. -przystąpiło 28 zwycięzców eliminacji miejskich i powiatowych. W skład komisji konkursowej wchodzili doradcy metodyczni: Hieronim Duczmal, Joanna Frontczak i Maciej Michalski.

Praca nad prawidłowym opanowaniem ortografii wymaga wiele trudu i wysiłku zarówno ze strony ucznia jak i nauczyciela, a jej skuteczność zależy od wielu czynników. Ortografia jest jednak niezwykle ważna, kiedy posługujemy się odmianą pisaną języka. Świadczy o nas samych, o szacunku dla języka ojczystego. Konkurs był doskonałą okazją do utrwalenia zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz pokazania, że świat ortografii może być niezwykle ciekawy.

{gallery}{/gallery