Biblioteka to miejsce, w którym możemy miło spędzić czas, znaleźć ciekawą książkę i wspólnie ją przeczytać. Wiedzą już to dzieci z Przedszkola nr 14 Maluszek z Ostrowa Wielkopolskiego, które w marcu odwiedziły naszą szkolną bibliotekę.

Grupy: Plastusie, Żabki, Biedronki i Świerszcze z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Dzieci dowiedziały się, jak nazywa się osoba pracująca w bibliotece, jakie rodzaje książek możemy tam znaleźć. Uczestniczyły także w krótkim wykładzie na temat malarstwa i jego twórców. Oglądały gazetkę tematyczną związaną ze Znanymi Polkami, stworzoną z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz, przygotowaną specjalnie dla nich, wystawę książek o malarstwie. Samodzielnie korzystały z księgozbioru, wyszukiwały znane bajki i literaturę przyrodniczą. Chętnie odpowiadały na pytania i z przyjemnością wysłuchały historii czytanej przez uczennice klasy 6b. Na zakończenie najmłodsi otrzymali pamiątkowe kolorowanki z wizerunkiem sówki.

Dla większości cztero i pięciolatków była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego tym bardziej dziękujemy za odwiedziny w naszej małej książnicy i zapraszamy na kolejne spotkania.