19 października br. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji „Przerwa na czytanie”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., a „PNCZ” odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do czytania jest niezwykle ważne, dlatego w miniony czwartek podjęto szereg działań, mających na celu zainspirowanie uczniów do sięgnięcia po lekturę. Członkowie Szkolnego Klubu „Sówki” odwiedzili młodszych i głośno czytali książki uczniom z klas 1-3 oraz przedszkolakom; uczniowie przynieśli też do szkoły swoje ulubione pozycje, tak aby zachęcić rówieśników do sięgnięcia po nie i wzajemnie zmobilizować się do czytania.
Ósmoklasiści odwiedzili w klasach swoje koleżanki i kolegów, po to, by polecić im ciekawe pozycje książkowe – wśród nich nie zabrakło reportaży, pamiętników, komiksów czy powieści fantasy. Chętni czwartoklasiści podczas lekcji języka polskiego prezentowali także własne książki, a nauczyciele polecali im sprawdzone lektury. Na przerwach można było zobaczyć zaczytanych uczniów, a szkolna biblioteka, jak zawsze, zachęcała do odwiedzin i licznego wypożyczania.