Wraz z pierwszymi wiosennymi dniami przyroda budzi się do życia i przypomina nam o swojej cykliczności, powtarzalności . Pączkujące rośliny napawają nadzieją na odrodzenie i lepsze jutro. Gałązki wierzby, brzoza, bazie czy złote trawy, to tyko niektóre elementy otaczającego świata, które uczniowie naszej szkoły wykorzystali do stworzenia interesujących wianków oraz wielkanocnych palem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 5. marca.

Jury w składzie: Anna Wikło, Anna Torzewska i Maria Borowczyk, po długich naradach, wyłoniło zwycięzców.

W kategorii PALMA WIELKANOCNA miejsca zajęli:

1. Jakub Sobczak
2. Dawid Dziewulski, Liliana Pauś
3. Mikołaj Koziołek, Koziołek Szymon.

Wyróżnienia otrzymali:

Aleks Natkaniec i Cyprian Szczepaniak.

W kategorii WIANEK jury przyznało następujące miejsca:
1. Aleksander Brucki
2. Nikodem Stragierowicz
3. Olaf Jen.

Wyróżnienie otrzymał: Piotr Kołodziej.

Obecna na rozdaniu nagród dyrektor szkoły – pani Małgorzata Lubojańska skierowała do uczniów słowa uznania i wdzięczności za wsparcie i współorganizację kiermaszów, zauważając, że zdecydowaną większość prac, wykonawcy przekazali na kiermasz dla Maksia Mareckiego. Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom konkursu oraz korzystając z okazji, złożyła wszystkim serdeczne życzenia wielkanocne. Wyraziła również wdzięczność dla Szkolnego Koła Wolontariatu i opiekuna - pana Dariusza Krysika za otwartość i empatię, którą kierują się podczas organizacji licznych działań charytatywnych.

Miłym akcentem był występ chóru „Jedenastka”, dzięki któremu uczestnicy poczuli nie tylko klimat zbliżających się świąt wielkanocnych, ale także przypomnieli sobie, czym są marzenia oraz, że warto o nie walczyć. Uczniowie klasy piątej wyjaśnili z kolei symbolikę poszczególnych roślin wykorzystywanych w pracach konkursowych. Oprócz nagród głównych oraz wyróżnień przyznano upominki za uczestnictwo w konkursie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy nie tylko pięknych prac, ale także wielkich serc!