Jak co roku uczniowie klas I-III, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, przygotowali zdrowe śniadanie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego jedzenia oraz dobrych nawyków żywieniowych, a także zachęcanie do regularnego spożywania posiłków. Akcja ma również uświadamiać najmłodszych, jakie konsekwencje niesie za sobą zła dieta.

Uczniowie najmłodszych klas, wraz ze swoimi wychowawczyniami, podjęli próbę zdefiniowania, czym jest zdrowe odżywianie oraz co wchodzi w skład pełnowartościowego drugiego śniadania. Dowiedzieli się i utrwalili swoją wiedzę na temat tego, że rozpoczynanie dnia bez posiłku, źle wpływa na samopoczucie i koncentrację, będące ogromnie ważne dla młodego organizmu.

Pierwszoklasiści z przyniesionych produktów przygotowali zdrowe, pyszne kanapki, a uczniowie klas II i III wykonali sałatki z owoców i warzyw. Dzieci czuły satysfakcję z efektów własnej pracy oraz spróbowania nowych smaków. Miały przy tym wiele zabawy i radości, ale przede wszystkim zyskały energię i moc na resztę dnia.