21 i 22 listopada br., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Zespołu ds. Promocji Zdrowia, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji każdy członek społeczności Jedenastki mógł wziąć udział w nietypowym eksperymencie z lustrem. Dzięki pani Ewie Sikorskiej i dziewczynom ze szkolnego wolontariatu, każdy kto wszedł do szkoły, mógł przejrzeć się w lustrze, zobaczyć swoje odbicie – odbicie człowieka życzliwego. Ten niesamowity performance był okazją do refleksji, zastanowienia się, czy jestem życzliwy, miły i pomocny? Wszyscy uczniowie i nauczyciele zapoznali się również z Kodeksem Człowieka Życzliwego i złożyli pod nim podpis.

W miniony poniedziałek i wtorek odbyło się wiele wydarzeń, które zwracały uwagę na fakt, że życzliwość jest postawą, która nie tylko ułatwia nam życie, ale i czyni naszą codzienność lepszą. Podczas lekcji z wychowawcami Jedenastkowicze oglądali filmiki edukacyjne, będące podstawą do dyskusji nt. korzyści płynących z życzliwego nastawienia; redagowali argumenty do tezy: warto być życzliwym; odgrywali scenki dramowe, zasiadali w kręgu, by powiedzieć sobie kilka miłych słów, poświęcić uwagę tworzeniu dobrych relacji. Miłym akcentem były również zabawy z balonami, prace plastyczne związane z tematem, a także rozmieszczone w całej szkole sentencje oraz kupony życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pozwolił się nam na chwilę zatrzymać, wygospodarować czas na miłe słowo, pozdrowienia i uśmiech.

Miła i serdeczna atmosfera są podstawą zdrowego i właściwego funkcjonowania, dlatego nie zapominajmy o niej na co dzień, w końcu: najlepszym, co możesz dać drugiemu, jest uśmiech i obecność.