30 października br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski – Szczygliczka odbyło się „Święto Drzewa”, które stanowi część programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Celem przedsięwzięcia jest sadzenie drzew, które ma pomóc sprostać wyzwaniom, jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne. Program jest rekomendowany przez Ministerstwo Środowiska i jest częścią akcji „Czyste, Zielone Miasta”.

W ramach obchodów „Święta Drzewa” każda szkoła podstawowa z terenu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski otrzymała drzewko lipy, które należało posadzić na terenie ośrodka. Uczniowie naszej szkoły, przy pomocy rodziców, wspaniale poradzili sobie z zadaniem, które postawili przed nimi organizatorzy – umieścili drzewko w dołku, przysypali je ziemią, utwardzili i zagrabili glebę, a na koniec nawodnili spragnioną roślinkę. Razem z drzewkiem wkopana została tabliczka informacyjna z nazwą szkoły.

Podczas imprezy odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej: OSTRÓW MÓWI – „ŻYJ EKOLOGICZNIE”, zorganizowanego przez CRK Zieleń i Rekreacja Sp. z o.o.. Uczennica klasy 1b, Alicja Dymalska, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy małej artystce kolejnych sukcesów. Program „Święta Drzewa” obfitował w różnorodne atrakcje np. za nakrętki, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie oraz karmę i wyposażenie dla schroniska dla zwierząt, można było otrzymać cebulki kwiatowe lub sadzonki drzew i krzewów. Przy stoiskach edukacyjnych można było wziąć udział w konkursach, quizach i zabawach.

Całym serem popieramy i chętnie włączamy się w działania proekologiczne. Zachęcamy do spaceru i znalezienia naszego drzewka. Wszyscy będziemy pilnie obserwować jego wzrost i miejmy nadzieję, że za kilkanaście lat poczytamy w jego cieniu książkę, zagramy w planszówkę lub po prostu posiedzimy i wsłuchamy się w szelest liści.

Wszyscy dbajmy o naszą Planetę już od dzisiaj!