logo

19 marca br. Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim była gospodarzem Mistrzostw Rejonu Kaliskiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W przyszkolnej hali sportowej rywalizowali ze sobą piłkarze ręczni ze szkół podstawowych Południowej Wielkopolski, którzy zdobyli pierwsze miejsce w swoich powiatach, a więc SP Baranów, SP Gołuchów, SP 18 Kalisz, SP Kraszewice, SP Rozdrażew, SP Skalmierzyce oraz gospodarz – SP 11 Ostrów Wielkopolski.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwał sekretarz Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Zdzisław Machowski. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. W pierwszej grupie zdecydowanym liderem była drużyna ostrowskiej „Jedenastki”, wygrywając z SP 18 Kalisz 16:3, z SP Rozdrażew 11:5 i z SP Baranów 11:3. W drugiej grupie najlepsi okazali się szczypiorniści ze Skalmierzyc. Następnie odbyły się półfinały, w których SP 11 Ostrów pokonał SP Gołuchów, a SP Skalmierzyce zwyciężył SP Baranów. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z SP Gołuchów pokonali chłopców z SP Baranów. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy szczypiornistami ze Skalmierzyc i ostrowskiej „Jedenastki” dla tych ostatnich był okazją do rewanżu za zeszłoroczne Mistrzostwa Rejonu, w których zespół ze Skalmierzyc rzutami karnymi wszedł do dalszej rundy. Mecze pomiędzy tymi zespołami są zawsze zacięte i wyrównane. Nie było inaczej i tym razem. Do ostatniego gwizdka ważyły się losy spotkania, ale i tym razem szczęście uśmiechnęło się do zawodników ze Skalmierzyc, którzy wygrali 12:11.

Wręczenia dyplomów i pucharów dokonał członek Krajowego Szkolnego Związku Sportowego pan Mirosław Dembowski.

Skład wicemistrzowskiej drużyny z SP 11 Ostrów: Filip Bzik, Aleks Ertel, Marcin Grocholski, Tytus Jackowski, Wojciech Jasiński, Oliwier Kałowski, Patryk Maćkowiak, Michał Matuszak, Michał Przerwa, Antoni Rogala, Jakub Rychlicki, Filip Słowik, Norbert Szymczak, Marcel Wawrzyniak, trenerem jest Krzysztof Kaźmierowski.