28 listopada br. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek LOTOS-DUO w Nowej Obrze k. Koźmina Wielkopolskiego. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z całym procesem powstawania szklanych ozdób choinkowych. Z zaciekawieniem i podziwem przyglądali się, jak pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło i ustami wydmuchiwał bańkę. Kolejnym etapem produkcji było srebrzenie bombek - do każdej wsypuje się mieszankę azotanu srebra, potem intensywnie potrząsa i zanurza w gorącej wodzie. Po wodnej kąpieli ozdoba jest polerowana i trafia do dekoracji. Pracownicy fabryki, za pomocą pędzla, farb i brokatu, wyczarowują przepiękne wzory. Spod ich ręki wychodzą prawdziwe arcydzieła!

Nasi trzecioklasiści również mieli okazję spróbować swoich sił w dekorowaniu. Każdy uczestnik wycieczki własnoręcznie, według swojego pomysłu, ozdabiał zestaw szklanych bombek. Na zakończenie wycieczki można było skorzystać z możliwości zakupu ozdób, choć dokonanie wyboru niejednokrotnie okazywało się trudnym wyzwaniem. Wszystkie wyroby były przecież takie piękne!

Samodzielnie malowane bombki z pewnością z dumą zostaną zawieszone na domowych świątecznych drzewkach i swym blaskiem przypomną miłe chwile spędzone na szkolnej wycieczce.