28 kwietnia br. klasy piąte wybrały się na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Łodzi – miasta filmowców i włókienników. Wśród atrakcji w łódzkim centrum Manufaktura znalazł się pobyt w Muzeum Fabryki oraz Eksperymentarium, będącym ośrodkiem typu Discovery Center, w którym nauka nie ma tajemnic i każdy poprzez zabawę może poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia.

Po przybliżeniu tła historycznego XIX-wiecznej Łodzi uczniowie chętnie poddali się doskonałej dawce zabawy ruchowej w laserowy paintball, w którym liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Podzieleni na zespoły uczestnicy, wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali, zdobywając punkty. Potem z dużym zapałem poznawali tajniki ludzkiego ciała i umysłu, Młynka Crookes’a, Nurka Kartezjusza, Kołyski Newtona czy lustra fenickiego. Pobyt w Eksperymentarium pozwolił zobaczyć, usłyszeć, dotknąć, poczuć, doświadczyć i zrozumieć niektóre zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.

Następnie uczniowie zwiedzili położony w sercu Łodzi dawny Pałac Rodziny Poznańskich i z zapartym tchem podziwiali bogatą kolekcję zgromadzoną w tym historycznym budynku. Szczególną uwagę przykuła sala lustrzana, jadalna oraz Galeria Muzyki Artura Rubinsteina, który w 1969 r. został laureatem specjalnego Oscara za główną rolę w biograficznym filmie Kocham życie. Ta statuetka wśród wielu innych nagród stanowi ekspozycję muzealną. Rozentuzjazmowani, pełni euforii, zintegrowani piątoklasiści powrócili w szkolne mury bogatsi o nowe doznania oraz wspólnie szczęśliwie i pożytecznie spędzony czas.