We wrześniu uczniowie ostrowskiej Jedenastki uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie klas 1-3 z ogromnym zaangażowaniem słuchali treści, które miały do przekazania panie policjantki podczas prelekcji. Tegoroczne spotkanie dotyczyły nie tylko tematu bezpieczeństwa związanego z drogą do szkoły, ale także zagadnień dot. cyberprzemocy. W tym roku nasi uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w akcji Wielkopolskiej Policji pn.: „Pomachaj kierowcy”, która polegała na nawiązaniu kontaktu wzrokowego z kierowcą poprzez gest machania. Jest to przedsięwzięcie, które ma na celu wzajemne zwracanie na siebie uwagi w relacji kierowca – pieszy. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Starsi uczniowie oraz rodzice klas 6-8 zostali objęci zajęciami pn. „Bezpieczeństwo uczniów i odpowiedzialność karna nieletnich”. Celem przedsięwzięcia było poszerzenie kompetencji uczestników z zakresu przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę zarówno na samo bezpieczeństwo, ale i na edukację z nim związaną. Jedenastkowicze zostali uświadomieni również nt. zagrożeń w ruchu drogowym. Szczególną uwagę poświęcono zasadom poruszania się na rowerze i hulajnodze elektrycznej; podkreślono też zalety płynące z noszenia odblasków.