3 www6 marca br. odbył się w naszej szkole Finał Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych (rocznik 2007 i młodsze). W finale wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W pierwszej fazie zespoły grały systemem „każdy z każdym” o prawo gry w wielkim finale premiowanym awansem do półfinału wojewódzkiego. Grupę A bezapelacyjnie wygrali gospodarze - SP11 Ostrów, którzy rozgromili wszystkich rywali. Szczypiorniści z Jedenastki pokonali: SP Opatówek (12:1), SP1 Koźmin (10:2) oraz SP Doruchów (9:2).

Grupę B, z kompletem punktów, wygrała SP9 Ostrów, która pokonała szkołę z Pleszewa (13:3) oraz SP Donaborów (9:5) i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. W półfinałach SP11 Ostrów wygrała z SP Donaborów (12:6), a SP9 zwyciężyła SP Opatówek (9:3). Wielki finał należał zatem do ostrowian. Pokonując SP9 (11:5 ), Jedenastka wygrała cały turniej, co jest bardzo dużym sukcesem.


W meczu o III miejsce SP Opatówek wygrała z SP Donaborów (8:6). Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy: SP Doruchów, SP Pleszew i SP1 Koźmin Wielkopolski.

Drużynę Jedenastki tworzyli uczniowie klasy sportowej VIb.

Serdecznie gratulujemy!