1 wwwNasi uczniowie doskonale wiedzą, że świąteczne kartki to piękna tradycja, która w naszym kraju jest obecna od ponad stu lat. Z tego powodu tak licznie wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu pt. Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa. 17 grudnia 2019 r. odbył się apel podsumowujący grudniowy konkurs. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką anglojęzycznej lub niemieckojęzycznej kartki bożonarodzeniowej. Niezmiernie cieszy fakt, że do konkursu zgłoszono ponad 120 kartek.

Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, gdyż nie łatwo było wybrać zwycięskie prace. Jest to dowód na to, że uczniowie naszej szkoły mają innowacyjne pomysły i są nadzwyczaj kreatywni.

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas I-III została uczennica klasy IIa Kornelia Gregorczyk. Miejsce drugie i trzecie zajęli odpowiednio Dawid Ludwiczak i Szymon Swędrowski z klasy IIc. Komisja konkursowa postanowiła też wyróżnić prace: Oliwii Bilawskiej (Ic), Leny Chojnackiej (IIa), Filipa Kajewskiego (Ib), Oliwiera Kłokowskiego (Ic), Natalii Matuszak (Ib) i Borysa Szwałka (IIa).

W kategorii wiekowej klas IV-VII zwycięzcą okazała się Julia Dera z klasy VIa oraz Olaf Jen z klasy Vd. Miejsce drugie przypadło ex eaquo Wiktorii Świątek z klasy VIIb i uczniowi klasy VIc Jakubowi Adamkowi. Na miejscu trzecim uplasowała się kartka Marty Miroty z klasy Vc i Grzegorza Kuźniewskiego z klasy Vb. Wyróżnienia trafiły do: Jakuba Banasiaka (VIa), Gabrieli Grzegorowskiej (VIb), Damiana Jasińskiego (VIIb), Katarzyny Jackowskiej (VIIc), Aleksandry Jess (VIIc), Julii Szyi (VIIc), Marii Wróbel (VIIa) i Oliwii Zawiei (VIa).

Prace wszystkich uczniów można podziwiać w holu na parterze. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.