1 wwwZ dumą i radością informujemy, że zostaliśmy wybrani do wyjątkowego grona szkół, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Program współfinansowany jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej. 

 

 

Blisko 350 szkół z całej Polski zgłosiło się do programu certyfikacji Szkoła Myślenia Pozytywnego – jednak tylko 135 z nich zakwalifikowało się do programu w 2020 roku. Co więcej, 50 z nich, w tym nasza, zostało wyróżnionych. "Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi - pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia.
Co by się stało, gdybyśmy od dzisiaj zaczęli zmieniać nastawienie do ludzi, nasze codzienne nawyki, nasze podejście do nauki i szkoły? Może moglibyśmy na początku dnia zacząć przygodę z nauką na lekcjach stosując pozytywne myślenie, skupilibyśmy się wokół pozytywnych aspektów bycia razem w szkole? To właśnie w szkole dzieci i młodzież, ale także nauczyciele, spędzają większość swojego czasu w ciągu dnia. Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia, wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiąganiu coraz lepszych wyników edukacyjnych.
Pozytywne myślenie w szkole daje siłę do uwierzenia w siebie, budowania wartościowych relacji, dbania o własne bezpieczeństwo w stosunkach międzyludzkich, rozwój zgodny z wartościami społecznie przyjętymi, a to nie koniec!

Program certyfikacji szkół jako „Szkół Pozytywnego Myślenia” oferuje:
• pakiety szkoleniowe on-line dla nauczycieli,
• scenariusze zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów i uczennic (w każdym wieku),
• e-konsultacje i wsparcie dla szkoły przez ekspertów Instytutu Edukacji Pozytywnej na specjalnej platformie wdrożeniowej,
• pakiety pomocy edukacyjnych dla szkół,
• materiały na zajęcia dla uczniów i uczennic,
• certyfikat „Szkoła Pozytywnego Myślenia”.


Koordynatorami projektu „Myślę pozytywnie” są panie Dorota Siudy i Kornelia Urbaniak.