2 wwwW listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole dwa bardzo ważne święta - Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Dzień Tolerancji. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował szereg działań, mających na celu promowanie pożądanych zachowań. W dniu życzliwości uczniowie ubrani byli w żółty kolor, będący symbolem życzliwej i przyjaznej postawy. W klasach I- III, w ramach poranków z książką, zostało przedstawione opowiadanie pt. „Ciepłe i Puchate”. Wychowawcy przypomnieli swoim uczniom, jak ważne jest bycie miłym oraz tolerancyjnym wobec innych.

Samorząd Uczniowski przygotował Tablicę Życzliwości, na której można było napisać pozdrowienia oraz kilka ciepłych słów. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej. Celem akcji było promowanie życzliwości, zarażanie nią innych, zachęcanie do czynienia dobra na każdym kroku, nie tylko od święta.


Starsi uczniowie wzięli udział w specjalnej lekcji wychowawczej poświęconej tolerancji. Z pomocą wychowawców klasy miały okazję poddać refleksji to, czy są tolerancyjne i czy padają ofiarą braku życzliwości. Uczniowie dyskutowali o tym, w jakich sytuacjach najczęściej spotykają się z brakiem tolerancji i jak mogą temu przeciwdziałać. Zebrane wnioski przedstawiono na plakatach, a podsumowaniem zajęć była wspólna interpretacja piosenki „Nie tolerujmy nietolerancji”.