1 wwwW dniach 28.07-05.08.2019 r., w pięknym ośrodku wypoczynkowym Posejdon w Łazach, odbył się obóz sportowy zorganizowany w ramach współpracy z UKS Batory Ostrów. Obóz skierowany był do uczniów trenujących piłkę ręczną, uczęszczających do klas sportowych. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Ostrowa Wlkp.  W wyjeździe uczestniczyło dwunastu sportowców. Uczestnikom obozu zaproponowano liczne atrakcje: treningi na boisku sportowym, zajęcia rekreacyjne na plaży, w pobliskim lesie i na ścieżkach zdrowia. O wysoki poziom obozu zadbał wychowawca, a zarazem trener młodzieży - pan Piotr Kierzek

. Uzupełnieniem atrakcji sportowych było poznanie nadmorskiego kurortu, a także ognisko, podczas którego odbyła się prezentacja poświęcona zdrowemu odżywianiu i promocji aktywności fizycznej. Podczas wykładu dzieci utrwaliły podstawową wiedzę na temat zdrowego odżywiania i zagrożeń wynikających ze spożywania niezdrowych przekąsek oraz picia niezdrowych napojów.

Dzieci uczestniczące w obozie podjęły różnego rodzaju aktywność sportową, która wpłynęła nie tylko na poprawę ich zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziaływała na lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę.

Cel obozu został osiągnięty; wspólne zajęcia sportowe zintegrowały dzieci, nawiązane relacje są podtrzymywane. Pierwszy obóz sportowy był jednocześnie zwieńczeniem sezonu treningowo-rozgrywkowego młodych piłkarzy. Służył doskonaleniu techniki, zapoznaniu się z taktyką, uczeniu dokładnego chwytu piłki, precyzyjnego rozegrania
i skutecznego ataku. Obóz stanowił połączenie elementów aktywnego wypoczynku oraz rywalizacji sportowej. Po treningach dzieci regenerowały swoje siły na basenie oraz na pięknej piaszczystej plaży.