6 wwwW pierwszym weekendzie października zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Batory z klas sportowych VIb, VIIb oraz VIIIb wzięły udział w Ogólnopolskim Turniej Koszykówki w Płocku. Dziewczęta miały okazję zmierzyć się na parkiecie z drużynami z całej Polski; młodsze rozegrały mecze m.in. z Ksawerowem, Włocławkiem, Kozienicami oraz Płockiem, starsze walczyły z zespołami z Łodzi, Bydgoszczy, Bochni, Białogardu i Płocka. Dziewczęta pokazały ogrom swoich umiejętności oraz zaciętą wolę walki.

Obie drużyny wygrały pierwsze mecze, co dało zastrzyk motywacji do dalszej rywalizacji. Przez trzy dni dziewczęta, mierząc się z najlepszymi drużynami z rożnych regionów Polski, wzbogaciły bagaż doświadczeń sportowych, ale także nawiązały nowe przyjaźnie z rówieśniczkami o tych samych uzdolnieniach i zainteresowaniach. Korzystając z pobytu w Płocku, odwiedziliśmy urokliwe bulwary nad Wisłą, gdzie integrując się, spędziliśmy miło czas i pokonaliśmy ogrom schodów.

W końcowej klasyfikacji turnieju młodsze uczestniczki zdobyły 6. miejsce, a starsze 5. Tym samym, udało nam się pokonać kilka mocnych zespołów i pokazać na ogólnopolskiej arenie. Najlepszymi zawodniczkami w swoich drużynach okazały się Julia Kunicka oraz Zuzanna Piaskowska, które otrzymały pamiątkowe statuetki. Do najlepszej piątki całego turnieju wybrana została Kinga Dekert. Gratulacje dla obu drużyn oraz wyróżnionych zawodniczek!