5 www19 lutego br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Ostrowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych organizowanych w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 prowadzeni przez trenera Piotra Kierzka wygrali wszystkie swoje mecze, zajmując pierwsze miejsce w mistrzostwach i tym samym zdobyli Mistrzostwo Powiatu Ostrowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Awans do Finału Rejonowego uzyskali także zawodnicy z SP 9 z Ostrowa Wlkp.

W turnieju udział wzięli również uczniowie SP7 Ostrów, SP z Nowych Skalmierzyc oraz pierwszy raz w historii zespół ze Szkoły Podstawowej z Gorzyc Wielkich. W pierwszej fazie rozgrywek zagrano miniturniej pomiędzy wyżej wymienionymi zespołami. Zwycięzca tej batalii trafił do turnieju głównego, gdzie zmierzył się z zespołami z Jedenastki i Dziewiątki.


Końcowa klasyfikacja :
1.SP 11 Ostrów Wlkp.
2.SP 9 Ostrów Wlkp.
3.SP Nowe Skalmierzyce
4.SP Gorzyce Wielkie
5.SP 7 Ostrów Wlkp.


Zespół Jedenastki wystąpił w składzie: Dudczak Nikodem, Dera Hubert, Durlak Michał, Jędrzejak Dawid, Kaźmierczak Bartosz , Noculak Karol, Partyka Kacper, Rajewski Michał, Sitarz Michał, Stagraczyński Patryk, Włodarczyk Daniel, Zabłotny Bartłomiej, Zając Maciej.