123Luty był miesiącem poświęconym zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem w sieci. Przez ostatenie tygodnie w naszej szkole miały miejsce inicjatywy, których celem było zwrócenie uwagi na świadome i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Zwieńczeniem tych działań był Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Sieci.  W konkursie udział wzięło 35 uczestników z klas VI-VIII. Uczestnicy rywalizacji musieli zmierzyć się między innymi z takimi zagadnieniami jak: ransomware,  phishing, spyware, cryptolocker.

Ponadto wykazywali się wiedzą o tym, jaki jest numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, czy jak nazywał się Amerykanin, który ujawnił tysiące poufnych i ściśle tajnych dokumentów NSA (co opisane zostało przez prasę jako największy wyciek danych informacji w historii USA).

Najlepiej z elektronicznym testem poradzili sobie: Jakub Stasiak z kl. 7c, Michał Mikołajczyk z kl. 7b oraz Jakub Banasiak z kl. 6a. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców przy  Szkole Podstawowej nr 11.

Przy tej okazji dyplomy i nagrody odebrali również uczniowie, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. Najlepsi w swoich grupach wiekowych okazali się Jakub Banasiak z kl. 6a oraz Krzysztof Szymczak z kl. 8c.