1 www6 października br. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami wybrali się do kina „Komeda” na spektakl „Zemsta” przygotowany przez Teatr Artenes we Wrocławiu. Głównym wątkiem widowiska jest spór między Cześnikiem a Rejentem. To komedia charakterów bawiąca kolejne pokolenia galerią barwnych postaci, osadzona w archaicznej obyczajowości polskiej szlachty.


Spektakl został sprawnie wyreżyserowany i odznaczał się ciekawym zamysłem kompozycyjnym. Gra aktorów była na wysokim poziomie. Uwagę młodych widzów przykuł aktor, który wcielił się w rolę Papkina. Doskonale operował głosem, mimiką i gestem. Była to dobrze zagrana rola o błazeńskich znamionach. Scenografia była dość skromna, zawierała niewiele elementów. Kostiumy odzwierciedlały klimat danej epoki. Muzyka wzmagała napięcie i kształtowała nastrój, a oświetlenie tworzyło atmosferę i pobudzało wyobraźnię. Trudność w odbiorze stanowił język utworu, mocno odmienny od dzisiejszego.
Przedstawienie nakłoniło widzów do refleksji i sprawiło, że inaczej spojrzeli oni na bohaterów książki A. Fredry.


Tego samego dnia, spektakl „W krainie fantasy” obejrzeli uczniowie klas piątych. Sztuka miała na celu przedstawienie, ale i utrwalenie wiadomości na temat tego popularnego gatunku. Nawiązania do najbardziej znanych dzieł fantasy okazały się niezwykle ciekawe i wciągające. Udział w widowisku uznano za przydatny i pouczający.