1 wwwPo zakończeniu bardzo udanej rundy jesiennej w lidze wojewódzkiej Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej (drugie miejsce) młodzi szczypiorniści z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Batory” (klasy VII i VIII) mieli okazję rywalizować w VII Gwiazdkowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików w Obornikach Wielkopolskich pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Był to zarazem memoriał Tadeusza Ratajczaka, zasłużonego oborniczanina, sportowca, nauczyciela trenera i wychowawcy.

W szranki stanęło 12 zespołów z 5 województw – dolnośląskiego, kujawsko--pomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy: „A” i „B”. W każdej grupie drużyny grały systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu zawodnicy z ostrowskiej „Jedenastki” za rywali mieli gospodarzy turnieju - Spartę Oborniki i niestety z parkietu schodzili pokonani. W drugim meczu po wyrównanej walce zawodnicy z „Batorego” przegrali z drużyną z Płocka. Wynik trzeciego meczu również był dla „Batorego” niekorzystny. Tym razem przegrali z Agrykolą Warszawa. „Czarny piątek, trzynastego” na szczęście dobiegł końca. Trzy porażki tego dnia jednak nie odebrały woli walki i w drugim dniu nasi młodzi szczypiorniści wygrali w pierwszym meczu dnia z drużyną Moto – Jelcz Oława, a w drugim meczu pokonali Chrobry Głogów, zajmując czwarte miejsce w grupie, co dało im awans do drugiego półfinału (miejsca od 5 do 8). Półfinały odbyły się jeszcze w tym samym dniu. Przeciwnikami naszych była drużyna SP 4 UNICEF Oborniki. Był to ostatni sobotni mecz. Mimo późnej pory zawodnicy z „Batorego” podeszli do niego bardzo zmotywowani i pokazali, że mają charakter, wygrywając sześcioma bramkami. Niedzielne pojedynki decydowały już o ostatecznej klasyfikacji. Ostrowianie w meczu o piąte miejsce ponownie zagrali z zawodnikami z Płocka. Była więc wyśmienita okazja do rewanżu za porażkę w grupie eliminacyjnej. Ostrowianie cały czas kontrolowali spotkanie, tylko pod koniec meczu, po serii nieskutecznych rzutów, rywale zbliżyli się na 1-2 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 16:15.
Na uznanie zasługuje cały zespół, ale szczególnie wyróżnili się Dawid Frankowski i Joachim Zboiński oraz Mateusz Świtała, który został wybrany do najlepszej „siódemki” turnieju.

Skład zespołu UKS „Batory”: Tobiasz Dryjański, Oskar Dzióbek, Mateusz Franka, Dawid Frankowski, Karol Ibron, Piotr Kałużny, Michał Mikołajczyk, Mateusz Świtała, Pascal Urbański, Joachim Zboiński, kierownik zespołu Marcin Ibron, trener Krzysztof Kaźmierowski;
Gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów!
Udział w tym turnieju był współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski.


Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - SKF KPR Sparta Oborniki
II - UKPR Agrykola Warszawa
III - UKS Alfa Strzelno
IV - GKS Cartusia Kartuzy
V - UKS „Batory” Ostrów Wielkopolski
VI - SP 16 Płock I
VII - MKS Nielba Wągrowiec
VIII - SP 4 UNICEF Oborniki
IX - SP Rożnowo
X - SPR KS Chrobry Głogów
XI - SP 16 Płock II
XII - Moto – Jelcz Oława