2 wwwW poniedziałek - 2 września, po dwóch miesiącach wakacji, w murach Jedenastki znowu rozbrzmiał dzwonek. Z tej okazji społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii. W inauguracji roku udział wzięli: Dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, Wicedyrektor – p. E. Wulbach, przedstawiciel Rady Rodziców – p. Łukasz Garczarek, nauczyciele, licznie zebrani rodzice oraz uczniowie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkoły, głos zabrała pani dyrektor – Małgorzata Lubojańska, która przywitała wszystkich zgromadzonych i przypomniała o tragicznych wydarzeniach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz zwróciła uwagę na ogrom cierpienia i ofiarę Polaków związaną z tą największą tragedią XX w.

Po chwili zadumy Pani Dyrektor szczególnie ciepło przywitała nowych nauczycieli oraz pierwszoklasistów, zaczynających naukę 

w naszej szkole. Do tych drugich, za pośrednictwem p. Dyrektor, zwróciła się także Prezydent Miasta p. Beata Klimek, kierując do każdego nowego Ucznia spersonalizowany list oraz życzenia na nowy rok szkolny. Pani Dyrektor przytoczyła również priorytety ministra edukacji, które mają przyświecać nauczycielom oraz uczniom w najbliższych miesiącach.

Po pierwszej części akademii przyszedł czas na część artystyczną i występy chóru szkolnego oraz solistów - Julii Dery, Marii Wróbel oraz Nikoli i Wiktorii Szczepaniak. Kończąc uroczystość, prowadząca przytoczyła kilka życzeń, które mogą być swoistym drogowskazem na kolejne miesiące:

- niech ten rok szkolny będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów!

- niech każdy będzie sobą!

- niech każdy z nas rozwija swoją pasję, talent!

- niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd!

- niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka!

- niech nie będzie zmarnowanych dni!

                Natchnieni pozytywną energią oraz życzeniami pomyślności na nowy rok szkolny, uczniowie rozeszli się do klas, by spędzić czas ze swoimi wychowawcami.