1 www28 lutego br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia laureatom 50-tego Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce w Wielkopolsce okolicznościowych pucharów oraz drobnych upominków. W kategorii Najlepszy Trener Wielkopolski zwyciężył nasz nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener w Klubie Sportowym STAL LA - Michał Walczak, którego to aż siedmiu podopiecznych znalazło się w gronie wyróżnionych zawodników.

 

 

W konkursie Nadziei Olimpijskich laureatami zostają najlepsi przedstawiciele Królowej Sportu (w kategoriach młodzieżowych) w Wielkopolsce. Zwycięzców typuje się na podstawie regulaminu, wg którego punktom podlega wiele obszarów. Punkty przyznaje się, między innymi, za udział i zajęte miejsca w imprezach międzynarodowych (Mistrzostwa Europy, Świata itd.), w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Wielkopolski. Ponadto, wartość wyniku punktuje się według specjalnych tabel.

W kategoriach Dziewczynki i Chłopcy premiowana jest wszechstronność, czyli udział i dobre wyniki w możliwie jak największej ilości konkurencji. Wśród laureatów tego konkursu znalazło się wielu późniejszych reprezentantów kraju startujących później w Mistrzostwach Świata i Europy jak i w Igrzyskach Olimpijskich. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!