2 www5 grudnia zostały opublikowane wyniki XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”, w którym nasi uczniowie wzięli udział w dniach 13-14 listopada. Na poziomie klas IV - VI („Beniamin”) wzięło udział 4 uczniów, natomiast z klas VII-VIII („Junior”) - 14 uczniów. 

Na poziomie klas 4-6 - najlepszy wynik osiągnął Jakub Banasiak z kl. 6a, natomiast w starszej grupie wiekowej najlepsze wyniki osiągnęli Krzysztof Szymczak z kl. 8c, Dawid Lamek z kl. 7a, oraz Mateusz Świtała z kl. 7b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników i mamy nadzieję, że w przyszłym roku do konkursu przystąpi jeszcze większa liczba chętnych. Listy z wynikami punktowymi znajdują się przy sali 210.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu "Bebras" sprawdzającego umiejętności z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego "Kangur". Konkurs "Bóbr" jest adresowany do uczniów ze wszystkich typów szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.