7 wwwW związku z panującą pandemią i zachowywaniem dystansu społecznego, wielu Polaków tłumnie ruszyło do lasów, parków i innych miejsc sprzyjających rekreacji i wypoczynkowi. Niestety, mimo coraz większej świadomości ekologicznej, w wielu lasach i rezerwatach wciąż można napotkać hałdy pozostawionych przez spacerowiczów śmieci. W związku z tym niechlubnym procederem, powstał #cleantheforestchallenge, zapoczątkowany przez pana Dawida Dybola. #cleantheforestchallenge to wyzwanie polegające na zebraniu śmieci w dowolnym lesie i nominowaniu do tego samego innych.

Do wyzwania dołączyć miała klasa 7b, jednakże koronawirus pokrzyżował jej plany, dlatego też do udziału w wyzwaniu nominujemy wszystkich zainteresowanych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Chętnie opublikujemy na naszej stronie internetowej i na szkolnym Facebooku zdjęcia z tej szlachetnej akcji. A że problem istnieje i jest poważny, przekonał się p. Wojciech Lesiczka, który już dołączył do akcji sprzątania lasów, a efekty wyzwania można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Swoje zdjęcia można wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszamy do przeczytania: https://www.facebook.com/dawid.dybol.7/posts/10218963569495129