Czytamy z chmurką Tosią

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki’’. Celem całorocznego przedsięwzięcia jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywności czytelniczej. Tegoroczna edycja zawiera także szereg działań proekologicznych.

W ramach realizacji pierwszego modułu, klasy 2a, 2b i 3a przygotowały specjalne ,,lekturniki’’ i pokolorowały ich okładki, wykonały stworki z plasteliny – Czytusie, zapoznały się z bohaterką projektu - chmurką Tosią oraz udekorowały drzewa czytelnicze liśćmi, na których zapisały tytuły przeczytanych przez siebie książek.

Klasy drugie zorganizowały także Dzień Drzewa, podczas którego uczniowie czytali fragmenty omawianej lektury ,,Babcia na jabłoni’’. Drugoklasistom towarzyszył zaproszony gość – pani bibliotekarka, która przyłączyła się do wspólnego czytania. Uczniowie mierzyli również obwody drzew rosnących na terenach przyszkolnych oraz wykonali jesienne drzewa za pomocą różnych technik plastycznych. Klasa 3a przygotowała drzewa z wykorzystaniem gazet i rozmawiała na temat znaczenia drzew w życiu człowieka.