Konkurs SKO

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim została laureatem konkursu „SKO dla Szkół i Nauczycieli" edycja 2019/2020. Szkoła zdobyła nagrodę III stopnia w etapie Regionalnym.
PKO Bank Polski co roku wyróżnia także najaktywniejszych nauczycieli - opiekunów SKO. Zwycięzcom przyznawane są symboliczne Odznaki. W tegorocznej edycji
w tym gronie znaleźli się również nasi nauczyciele: Daria Pływaczyk-Kosierb i Marika Piaskowska, które zdobyły Brązowe Odznaki.
W ostatniej edycji łącznie nagrodzonych zostało ponad 300 szkół oraz prawie 450 nauczycieli. Celem konkursu jest wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, realizowanych w ramach programu SKO. Do działań tych zalicza się edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży w zakresie różnych form oszczędzania, wyrabianie w nich nawyku świadomego oszczędzania oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych.
Udział w konkursie jest szansą na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych. Szkoły rywalizujące w konkursie aktywnie działają w ramach swojej Szkolnej Kasy Oszczędności,
a swoje dokonania prezentują w formie kroniki, która następnie jest oceniania.
Zapraszamy do obejrzenia naszej kroniki podsumowującej działania Szkolnej Kasy Oszczędności w roku szkolnym 2019/2020.

KRONIKA SKO  - pdf.