26 marca br. chłopcy z klasy 8b, reprezentujący szkolny klub UKS Batory, zakończyli sezon ligowy w piłce ręcznej młodzików. W ogólnej klasyfikacji drużyna zajęła trzecie miejsce. Awans do mistrzostw Polski piłkarze mieli na wyciągnięcie ręki, w tabeli końcowej zabrakło tylko 1 punktu.

Mimo tego, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. W pierwszej rundzie przegrali 2 mecze, ale za to w drugiej, byli jedyną niepokonaną drużyną. Wygrali wszystkie 8 meczów. Trzeba także dodać, że UKS Batory pokonał dwie najmocniejsze drużyny w pięknym stylu. Mowa tutaj o faworyzowanym Kościanie i ostrowskim klubie KPR Ostrovia, które to chłopcy pokonali w rzutach karnych na ich własnym boisku.

Wszyscy grający zostawili na boisku pot i łzy, ale na wyjątkowe wyróżnienie zasłużyli:

Karol Ibron i Patryk Zaremba – zawodnicy, którzy rocznikowo są młodsi od swoich kolegów, a mimo to odznaczyli się wysokim poziomem gry.

Dawid Frankowski - drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Był liderem zespołu i miał pozytywny wpływ na grę kolegów z zespołu.

Mateusz Świtała - zawodnik od zadań specjalnych i drugi najlepszy strzelec drużyny. Mateusz dostał się do kadry Wielkopolski w piłce ręcznej.

Michał Mikołajczyk – bramkarz, który w najważniejszych meczach popisywał się niesamowitymi interwencjami.

 

W Wielkopolskiej Lidze Młodzików startowali też podopieczni pana Piotrka Kierzka z klasy 7B. Reprezentując nasza szkołę, zajęli 9 miejsce w lidze. W trakcie sezonu nasi zawodnicy mieli okazję grać z chłopcami o rok starszymi, co na pewno było dla nich bardzo dobrą szkołą na przyszłość. Dzięki temu startowi, będą bogatsi o nowe doświadczenia. W tym miejscu trzeba wspomnieć o znakomitej postawie Patryka Stagraczyńskiego, który otrzymał powołanie na konsultację do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Wągrowcu.