Uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie czytelniczym „Poczytanki”. W grudniu każdy pierwszoklasista mógł sam zdecydować, jaką książkę chce przeczytać. W tym celu można było wybrać się wspólnie z rodzicami do biblioteki i skorzystać z bogatego zbioru wypożyczalni lub kupić nową pozycję w księgarni. Jedni wybrali książki przyrodnicze, inni przygodowe, a dla niektórych najatrakcyjniejsze były komiksy. 

Wg założeń projektu każde 10 minut z książką to jedna narysowana gwiazdka. Uczniowie mogą je łączyć w zbiory po 10 sztuk w każdym lub przeliczać po kolei. Kolejne zadanie realizowane w ramach przedsięwzięcia polegało na ułożeniu jak największej liczby wyrazów z liter, które są w nazwie „Gwiazdkowe poczytanki”.


Nasi najmłodsi uczniowie z ochotą zabrali się do pracy. Poznali już wiele literek i chętnie prezentują swoje umiejętności czytelnicze. Grudzień to czas obdarowywania,  więc pierwszoklasiści pięknie przystrojeni w odpowiednie nakrycia głowy, podarowali swoim bliskm prezernt w postaci głośnego czytania fragmentów wybranych przez siebie książek. Okazuje się, że świetnym darem może być przeczytana bajka, opowiadanie lub ciekawostki z różnych dziedzin, np. o zwierzętach, zwyczajach itp.

Brawa dla Pierwszaków!

Projektem koordynują: p. Arleta Doktór, p. Ewa Sikorska oraz p. Mariola Szyszka.