Ślubowanie klas pierwszych

27 października br. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W tej wyjątkowej chwili uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi wychowawcami. Niestety, tym razem, z powodu trudnej sytuacji związanej z pandemią, uczniom nie towarzyszyli ich rodzice.

Odświętnie ubrani Pierwszoklasiści chętnie prezentowali przygotowany wcześniej montaż słowno-muzyczny. Program artystyczny był magiczną podróżą po krainie nauki, która ma się stać przygodą na całe życie. Niewątpliwym atutem występu był barwny układ taneczny, który z dużym powodzeniem zaprezentowali uczniowie.

W drugiej części akademii wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły, Pierwszoklasiści deklarowali, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbali o dobre imię swojej klasy i szkoły, szanowali nauczycieli, rodziców i kolegów, kochali swoją Ojczyznę oraz czcili pamięć patrona szkoły – Mirosława Ferića. Po tej podniosłej chwili nastąpił moment kulminacyjny, czyli pasowanie na ucznia, którego dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 - Pani Małgorzata Lubojańska.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominek w formie kuferka z przyborami do pisania i malowania oraz list gratulacyjny, przygotowany przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Panią Beatę Klimek. Pierwszoklasiści otrzymali również drobny upominek od rodziców – magiczny ołówek oraz słodycze.

Z całą pewnością uroczystość ślubowania na długo pozostanie w pamięci dzieci, które od tego dnia stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 11.

Wszystkim uczniom życzymy dużo wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy!