Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października br. miała miejsce 10. edycja cyklicznej akcji znanej pod nazwą Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Corocznie ŚDTM przypada w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona również zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Jest to także okazja do nadrobienia tabliczkowych zaległości. Tradycyjnie już, matematyczna wiedza sprawdzana była w czasie krótkich egzaminów. Uczeń, który nie popełnił żadnego błędu w miniegzaminie, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Dzień Tabliczki Mnożenia świętowali uczniowie od najmłodszych do najstarszych klas. Już w tygodniu poprzedzającym owe święto, na korytarzach szkolnych znajdowały się propozycje zadań, które skłaniały uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy. Podczas DTM Jedenastkowicze bardzo chętnie i aktywnie zmagali się z różnego rodzaju łamigłówkami i zadaniami tabliczkowymi. Dzieciom bardzo przypadły do gustu m. in. zagadki matematyczne ukryte w balonach. Uczniowie mieli również okazję do przeprowadzenia w domu miniegzaminów i wcielenia się tym samym w rolę ekspertów z tej dziedziny.


Koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole jest pani Urszula Jędrzejak-Gąbka.