14 stycznia br. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Drzwi Otwartych. Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska, która zaprezentowała ofertę szkoły. Następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas młodszych i chóru „Jedenastka”. Po części artystycznej goście przeszli na salę gimnastyczną, na której obejrzeli pokaz aerobiku tanecznego ze wstążkami i pomponami. Na sali odbyły się także zajęcia sportowe.

Podczas spaceru po szkole przedszkolaki wraz z rodzicami z ogromnym zainteresowaniem zaglądali do sal lekcyjnych. Dzieci wzięły udział w zajęciach rzeźbiarskich, muzycznych, językowych, humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych i szachowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz doświadczeń chemiczno-fizycznych. Dzieci miały także okazję do tańca z gumą sensoryczną, malowania chatki Baby Jagi, wykonania koron z papieru, kodowania za pomocą kolorowych kubków, malowania na folii, zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i gier planszowych. Ponadto, przyszli uczniowie odwiedzili salę tradycji poświęconą naszemu Patronowi, uczestniczyli w zajęciach z harcerzami oraz dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy. Rodzice przedszkolaków mogli natomiast skonsultować się ze szkolnym logopedą, pedagogiem i psychologiem.

Goście, przed opuszczeniem szkoły, wykonali pamiątkowe zdjęcia przy zimowej fotościance oraz korzystali z poczęstunku przygotowanego na stołówce. Podczas spaceru po szkole dzieci zbierały zimowe naklejki. W nagrodę za zdobycie całej kolekcji otrzymały drobny upominek, który będzie im przypominał o miłych chwilach spędzonych w murach naszej szkoły.