7 kwietnia br. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. III – V i VI – VIII. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie fragmentu dowolnej, ulubionej książki. Podczas czytania ocenie podlegała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz rozumienie treści i interpretacja czytanego tekstu.

Naszą szkołę reprezentowali: Julia Adamczak, uczennica kl. V b i Igor Piechota, uczeń kl. 7 a. Julia zaprezentowała fragment książki Alexa T. Smitha pt. „Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu”, w której tytułowy bohater podejmuje się rozwiązywania arcytrudnych zagadek detektywistycznych.

Jury konkursowe urzekła prezentacja książki Roalda Dahla pt. „Charlie i fabryka czekolady” przygotowana przez Igora Piechotę, któremu przyznano I miejsce.

Udział w konkursie stworzył młodym ludziom przede wszystkim możliwości pokazania własnych umiejętności i zainteresowań czytelniczych oraz był doskonałą okazją do promocji czytelnictwa. Serdecznie gratulujemy!