17 marca br. odbył się w naszej szkole popularny konkurs „KANGUR”. Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych, od klasy 2 szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach i ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania podanych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Za brak rozwiązania uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, naliczane są punkty ujemne w liczbie 25% punktów przewidzianych za dane zadanie.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Jedną z nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM sierpniowy obóz matematyczny w Zakopanem.

W tym roku w rywalizacji udział wzięło 59 uczniów Jedenastki. Każdy uczestnik otrzymał upominek – zabawkę logiczną. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.