Zosia Kaczmarek – uczennica klasy 7c, jest pasjonatką jeździectwa. Swoją przygodę z końmi zamieniła w profesjonalne uprawianie sportu i osiąga na tym polu niesamowite sukcesy. Rok 2021 był dla Zosi i jej sportowej partnerki - Lady Legende pasmem samych sukcesów.

Zaczęło się od czerwcowych międzynarodowych zawodów w Samorin na Słowacji, gdzie Zosia zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Hiszpanii. W tym samym czasie dostała również powołanie do Kadry Narodowej. Na Mistrzostwach Europy w Oliva Nowa w Hiszpanii uczennica dostała się do ścisłego finału w kategorii dzieci, co zostało uznane przez Trenera Kadry Narodowej za swego rodzaju „cud”, biorąc pod uwagę czas wspólnej pracy Zosi i Lady. W sierpniu 2021 odbyły się Mistrzostwa Polski w Białym Lesie, na których Zosia zdobyła złoty medal. Miesiąc później miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Bogusławicach, na której dziewczynka pokonała starsze od siebie i bardziej doświadczone amazonki, zdobywając pierwsze miejsce (była najmłodszą uczestniczką olimpiady). W październiku Zosia wystartowała w międzynarodowych zawodach w Zakrzowie. Ponownie pokazała swoje umiejętności i była najlepsza z dzieci reprezentujących nasz kraj. W listopadzie 2021 odbyły się Mistrzostwa Śląska Opolskiego, w których Zosia zdobyła pierwsze miejsce. W grudniu 2021 miały miejsce Halowe Mistrzostwa Polski w Michałowicach, gdzie uczennica Jedenastki ponownie wywalczyła złoty medal i osiągnęła najlepsze życiowe wyniki oraz otrzymała powołanie do Kadry Narodowej na 2022 rok.

Godzenie treningów oraz obowiązków szkolnych jest bardzo trudne i wymaga wiele poświęcenia, zarówno ze strony Zosi jak i jej rodziców, którzy w każdy weekend dowożą ją na treningi, pokonując ponad 200 km. Osiągnięcia sportowe wskazują jednak, że warto ciężko pracować i realizować swoje postanowienia.

Ogromnie gratulujemy Zosi i jej Rodzicom osiągniętych wyników i jesteśmy dumni, że tak utalentowana osoba jest naszą uczennicą!

Trzymamy mocno kciuki za rok 2022!