21 marca br. odbyły się w naszej szkole obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pogoda nas nie zawiodła, dlatego z dużym zaangażowaniem podejmowaliśmy zaplanowane działania. Klasy 1-3 wybrały się na spacer w poszukiwaniu śladów wiosny, a na kolejnych edukacjach mogły skorzystać z licznych pomocy dydaktycznych, takich jak: chusta „Klanzy”, tor przeszkód, szachy przestrzenne czy worki do wyścigów. Wisienką na torcie był wspólny trening zumby, który poprowadziła p. Katarzyna Pawlicka. Miło było nam też zaprosić do wspólnego tańca przedszkolaków, którzy na zaproszenie SU, chętnie dołączyli do zabawy na szkolnym boisku.

Poniedziałek był też dla wszystkich uczniów „dniem bez podręcznika” oraz dniem kolorowych, wiosennych strojów. Nie zabrakło więc pięknych wianków oraz barwnych akcentów.

Od samego rana w hali sportowej oraz na sali gimnastycznej odbywały się międzyklasowe rozgrywki klas 4-8 w piłkę nożną chłopców i koszykówkę dziewcząt. Rywalizacja przyniosła wiele emocji i wrażeń, dlatego niezbędne będzie rozegranie meczów rewanżowych, na przykład podczas Dnia Sportu. Starsi uczniowie mieli okazję skorzystać z muzycznych przerw, a na najdłuższej z nich, wzięli udział we wspólnej zumbie oraz zatańczyli popularny taniec – belgijkę.

Uczniowie klas czwartych zostali przeszkoleni z podstaw udzielania pierwszej pomocy, a niezbędne w tym procesie okazały się fantomy.

W naszej szkole zagościły również wiosenne akcenty oraz dekoracje, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się nadchodzącymi pięknymi, słonecznymi dniami.

Samorząd Uczniowski oraz Zespół ds. Promocji Zdrowia kieruje szczególne podziękowania do nauczycieli wychowania-fizycznego, którzy sędziowali wszystkie mecze oraz przygotowali tor przeszkód, a także poprowadzili wspólne zajęcia taneczne. Dziękujemy też Radzie Rodziców za ufundowanie cukierków dla wszystkich uczniów.