26 marca br. odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do zaszczytnego finału dostało się dwoje uczniów naszej szkoły – Sandra Zielińska z klasy 8b oraz Jakub Banasiak z 8a. Uczestnicy rywalizacji miesiącami przygotowywali się do sobotniego konkursu, uczestnicząc w spotkaniach z nauczycielami, czytając kilkanaście tekstów spoza kanonu lektur szkolnych oraz oglądając filmy z listy konkursowej.

Ostatnim zadaniem uczniów było napisanie dłuższej wypowiedzi pisemnej. W tym roku do wyboru były: rozprawka, przemówienie bądź charakterystyka porównawcza. Jedenastkowicze zgodnie wybrali wypowiedź argumentacyjną, której temat brzmiał: „W czasie wojny największym niebezpieczeństwem jest przyzwyczajenie, a zwłaszcza przyzwyczajenie do niebezpieczeństwa”.

Kuratoryjne konkursy słyną z wysokich wymagań, dlatego tym bardziej miło jest nam poinformować, że zarówno Sandra, jak i Jakub spełnili określone regulaminem wymagania i uzyskali tytuł finalistów. Jakub zdobył 70% możliwych punktów, Sandra 60%. Doceniając ogromny wkład pracy obojga, jesteśmy dumni i szczęśliwi z ich wyników.

Uczniów w drodze do finału wspierały polonistki – p. Katarzyna Glapa oraz p. Ewa Gil.