Sukcesem zakończył się udział reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 11 w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 18 maja 2022 r. w Rogoźnie. Na wstępie turnieju głos zabrali zaproszeni goście. List od Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, który swoim patronatem objął grupę uczestników powyżej 12 roku życia, odczytał członek Zarządu Okręgu PZM w Poznaniu Przemysław Piotrowski. Natomiast w kategorii poniżej 12 roku życia, patronem honorowym był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Następnie Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski życzył wszystkim uczestnikom powodzenia oraz jak najlepszych wyników.

W dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat oraz powyżej 12 lat wzięło udział blisko 200 uczestników – zdobywców pierwszych miejsc w etapach powiatowych z całej Wielkopolski. Drużyna ostrowskiej „Jedenastki” w składzie: Nadia Dolińska, Lena Franz, Hubert Konieczny i Patryk Maćkowiak zajęła drugie miejsce w kategorii do 12 lat. Indywidualnie Patryk Maćkowiak zajął trzecie miejsce, a Lena Franz piąte. Drużynę przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Kaźmierowski.

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze podczas pokonywania sprawnościowego toru przeszkód oraz po miasteczku ruchu drogowego.

Osiągnięcie to nie jest dziełem przypadku, ponieważ Szkoła Podstawowa nr 11 (we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu) od wielu lat jest organizatorem miejskich i powiatowych etapów turnieju BRD, a zagadnienia związane z wychowaniem komunikacyjnym należą do priorytetów szkoły.