7 listopada br. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew pod hasłem „Dla przyrody”, która została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski – Szczygliczka. Drugoklasiści ochoczo zabrali się do pracy i posadzili drzewo przygotowane przez Nadleśnictwo Taczanów, przy którym umieścili tabliczkę z nazwą szkoły.
Jednym z punktów programu było również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej OSTRÓW MÓWI „ŻYJ EKOLOGICZNIE”, w którym wyróżnienie otrzymała Marysia Palczewska z klasy 2b. Wyłonienie laureatów było niezwykle trudne, ponieważ w tegorocznej edycji udział wzięło aż 299 uczestników. Nagrody i wyróżnienia wręczyli Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego p. Beata Klimek oraz Prezes CRK Zieleń i Rekreacja – pan Wojciech Białas. W trakcie trwania akcji nastąpiło również uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjno-ekologicznej, która uczy segregacji odpadów oraz przedstawia zasady dbania o jakość powietrza w mieście. W programie były również liczne atrakcje, m.in. gry i zabawy na świeżym powietrzu czy przejażdżki ostrowską ciuchcią.
Przygotowane zostały również stoiska Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”, Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów „RZZO”, „CRK” Zieleń i Rekreacja, zbiórka kramy i wyposażenia dla Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim oraz zbiórka nakrętek.
Niedzielne obchody Święta Drzewa sprzyjały integracji dzieci, rodziców oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta.