06 maja br. odbył się szkolny etap konkursu „Mamy Talenty”. Uczniowie z klas I-VIII mieli możliwość zaprezentować swoje uzdolnienia i pasje w jednej z pięciu kategorii: śpiew, taniec, gra na instrumencie, rysunek oraz recytacja. Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 21 uczniów, którzy wystąpili przed komisją złożoną z: pani Natalii Janowskiej – nauczyciela muzyki, instruktora śpiewu, logopedy, pani Anny Wikło – nauczyciela plastyki, instruktora rysunku i malarstwa oraz pani Katarzyny Pawlickiej – nauczyciela wychowania fizycznego. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom uczestników był wysoki. Co warto podkreślić, w porównaniu z poprzednią edycją, uczniowie byli lepiej przygotowani i można było zaobserwować duży postęp w stosunku do ostatnich prezentacji.

Tym razem zainteresowania i pasje skoncentrowane były głównie wokół kategorii gry na instrumencie, śpiewu oraz rysunku. Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9, dostali się: I miejsce – Patryk Jankiewicz (gra na pianinie, kompozycja własna w hołdzie dla Ukrainy), II miejsce – Klaudia Sieroń (rysunek), III miejsce – Ignacy Stasierski (śpiew).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i odwagi, a osobom wyróżnionym kibicujemy w zmaganiach międzyszkolnych w SP 9.