Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Źródło. men.gov.pl

Uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Ferića otrzymała dofinansowanie w kwocie 132,300 zł na zakup pomocy dydaktycznych w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu nasza szkoła została wyposażona między innymi w drukarki 3D wraz z laptopami, drona,  roboty edukacyjne mBot Ranger, zestawy arduino,  profesjonalny sprzęt fotograficzny (aparat, zestaw lamp studyjnych, zestaw profesjonalnych mikrofonów, gimbal), wizualizery, rzutnik multimedialny, zestawy narzędzi (stacje lutownicze, wkrętarki). 

 

Szkoły samorządowe - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)